FaitalPRO 15HP1060 8 Ohms Image
FaitalPRO 15HP1060 8 Ohms Image 2
FaitalPRO 15HP1060 8 Ohms
Descripción
FaitalPRO 15HP1060 8 Ohm, Woofer, Power rating: 1000 W RMS / 2000 W peak, Diaphragm diameter: 15" (381 mm), Diaphragm compression driver: 4" (101.6 mm), Impedance: 8 ohm, Sensitivity: 97 dB/mW, Resonance frequency: 40 Hz, Diaphragm material: Paper, Magnet material: Neodymium, Frequency range: 40 Hz - 2,000 Hz, Dimensions (W x H x D): 393 x 393 x 194.3 mm, Weight: 7.1 kg